wbijam.pl Wsparcie Kontakt

Archiwum wiadomości dotyczących anime i light novel Danmachi

[anime] Danmachi II 12: „Miłosna pieśń”.

Już 27 września o godzinie 24:30 (17:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 12. odcinek drugiej serii Danmachi zatytułowany „Miłosna pieśń”. „Księżniczka Miecza oraz Bell, dzięki pomocy Asfi, dopadają Aresa, który uprowadził filigranową boginkę, jednakże ta potyka się i spada w przepaść. Czy dziecię Familii Hestii zdoła ocalić swoją panią i zaakceptuje jej uczucia?” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę nad ranem. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych już w najbliższy wtorek galeria oraz zwiastun, które będzie można znaleźć tutaj.

Dodano: 20.09.2019

[anime] Danmachi II 11: „Rakia”.

Już 20 września o godzinie 24:30 (17:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 11. odcinek drugiej serii Danmachi zatytułowany „Rakia”. „Połączone siły familii Hestii oraz Freyi pokonują boską rodzinę Isztar i odsyłają boginię do Nieba, tym samym zwracając wolność Haruhime. W tym samym czasie w królestwie Rakii, określanym jako największa familia licząca sobie 600 000 członków, rozpoczynają się niepokojące ruchy wojsk...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę nad ranem. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych już w najbliższy wtorek galeria oraz zwiastun, które będzie można znaleźć tutaj.

Dodano: 13.09.2019

[anime] Danmachi II 10: „Argonauta”.

Już 13 września o godzinie 24:30 (17:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 10. odcinek drugiej serii Danmachi zatytułowany „Argonauta”. „By zrzucić z tronu Familię Freyi i zostać najsilniejszą boską rodziną w Orario, Isztar i jej Berbera przeprowadzają na bogu ducha winnej lisiczce, Haruhime, rytuał Zabójczego Kamienia. Czy posiadający niezwykłe umiejętności i pragnienie zostania bohaterem Bell zdoła zatrzymać podział duszy przyjaciółki i uciec z nią z miasta?” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę nad ranem. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych już w najbliższy wtorek galeria oraz zwiastun, które będzie można znaleźć tutaj.

Dodano: 06.09.2019

[anime] Danmachi II 09: „Berbera”.

Już 6 września o godzinie 24:30 (17:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 09. odcinek drugiej serii Danmachi zatytułowany „Berbera”. „Gdy wojownicze Amazonki z Familii Isztar, należące do tak zwanej Berbery, ścigają Bella i Mikoto, chłopak musi podjąć trudną decyzję, od której będzie zależał przyszły los jego boskiej rodziny. Czy białowłosy poszukiwacz przygód wybierze bezpieczeństwo Familii Hestii i swoich przyjaciół, czy może rzuci wszystko na jedną kartę i ruszy na ratunek uroczej lisołaczce z Dalekiego Wschodu?” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę nad ranem. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych już w najbliższy wtorek galeria oraz zwiastun, które będzie można znaleźć tutaj.

Dodano: 30.08.2019

[anime] Danmachi II 08: „Efemeryczny sen”.

Już 30 sierpnia o godzinie 24:30 (17:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 08. odcinek drugiej serii Danmachi zatytułowany „Efemeryczny sen”. „Bell, Mikoto, Welf oraz Lili udają się do lochu, by farmić pieniądze na wykupienie Haruhime z jej familii. Tymczasem bogini Isztar zleca Amazonkom uprowadzenie białowłosego poszukiwacza przygód, by sprowokować znienawidzoną boginię miłości, Freyę! Nadchodzi Rytuał Zabójczego Kamienia, a z nim wojna między potężnymi familiami...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę nad ranem. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych już w najbliższy wtorek galeria oraz zwiastun, które będzie można znaleźć tutaj.

Dodano: 23.08.2019

[anime] Danmachi II 07: „Lisołak”.

Już 23 sierpnia o godzinie 24:30 (17:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 07. odcinek drugiej serii Danmachi zatytułowany „Lisołak”. „Podczas gdy ścigany przez hordę Amazonek Bell trafia do pokoju Haruhime, gdzie ta pełna uroku przedstawicielka rasy renard czeka na klienta, w siedzibie nadzorującej dzielnicę familii dochodzi do spotkania Isztar z Hermesem. Rozpoczyna się pełna nienawiści rozgrywka między dwiema boginiami piękna, w której centrum staje białowłosy poszukiwacz przygód!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę nad ranem. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych już w najbliższy wtorek galeria oraz zwiastun, które będzie można znaleźć tutaj.

Dodano: 16.08.2019

[anime] Zwiastun Haruhime arcu!

Pojawił się krótki filmik wprowadzający do nowej sagi skupiającej się na nowej, tajemniczej postaci, Haruhime! Zapraszam do oglądania i komentowania.

Dodano: 14.08.2019

[anime] Danmachi II 06: „Dzielnica rozpusty”.

Już 16 sierpnia o godzinie 24:30 (17:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 06. odcinek drugiej serii Danmachi zatytułowany „Dzielnica rozpusty”. „Bell, Hestia oraz trójka nowych członków ich familii wprowadzają się do nowego, przejętego od Apolla domu. Gdy pewnego dnia Mikoto odwiedza jej przyjaciółka, Chigusa, dziewczyna zaczyna dziwnie się zachowywać. Little Rookie razem z Liliruką oraz Crozzem postanawiają ją śledzić. I tak trafiają do dzielnicy rozpusty Orario...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę nad ranem. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych już w najbliższy wtorek galeria oraz zwiastun, które będzie można znaleźć tutaj.

Dodano: 09.08.2019

[anime] Danmachi II 05: „Dom Płonącego Ognia”.

Już 9 sierpnia o godzinie 24:30 (17:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 05. odcinek drugiej serii Danmachi zatytułowany „Dom Płonącego Ognia”. „Gdy Hestia, Bell oraz pozostali, świeżo zrekrutowani członkowie Familii pokonują w Grze Wojennej dzieci Apolla i przejmują cały jego dobytek, nie zdają sobie jeszcze sprawy, że to dopiero początek problemów i nowe intrygi już czają się za rogiem! Czy filigranowa bogini i jej białowłose dziecko zdołają pokonać przeciwności losu i spełnić swoje marzenia?” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę nad ranem. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych już w najbliższy wtorek galeria oraz zwiastun, które będzie można znaleźć tutaj.

Dodano: 02.08.2019

[anime] Danmachi II 04: „Gra Wojenna”.

Już 2 sierpnia o godzinie 24:30 (17:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 04. odcinek drugiej serii Danmachi zatytułowany „Gra Wojenna”. „Pozostawiona bez wyjścia Hestia godzi się rozegrać z Familią Apolla Grę Wojenną o swoje jedyne dziecko! Gdy na domiar złego okazuje się, że batalia rozegrana zostanie w formie oblężenia, rozpoczyna się desperackie szukanie posiłków. Czy po dołączeniu do rodziny kilku przyjaciół Białowłosemu uda się przeciwstawić przygniatającym siłom wrogiej familii?” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę nad ranem. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych już w najbliższy wtorek galeria oraz zwiastun, które będzie można znaleźć tutaj.

Dodano: 26.07.2019

[anime] Danmachi II 03: „Zgromadzenie”.

Już 26 lipca o godzinie 24:30 (17:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 03. odcinek drugiej serii Danmachi zatytułowany „Zgromadzenie”. „Połączone siły familii Apolla oraz Somy nieustannym nękaniem zmuszają Hestię do podjęcia trudnej decyzji - zaakceptowania Gry Wojennej z rodziną zboczonego bóstwa! By zapewnić bezstronne oraz sprawiedliwe reguły, zwołane zostaje specjalne zgromadzenie bogów, Denatus. Czy filigranowej bogini uda się wynegocjować korzystne dla niej oraz jej uroczego dziecka warunki?” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę nad ranem. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych już w najbliższy wtorek galeria oraz zwiastun, które będzie można znaleźć tutaj.

Dodano: 19.07.2019

[anime] Danmachi II 02: „Bóg Słońca”.

Już 19 lipca o godzinie 24:30 (17:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 02. odcinek drugiej serii Danmachi zatytułowany „Bóg Słońca”. „Po tym, jak Bell ulega prowokacji Familii Apolla i wdaje się z nimi w bójkę, Hestia niespodziewanie dostaje zaproszenie na bankiet dla bogów. Wtedy filigranowa bogini nie zdaje sobie jeszcze sprawy, że została wplątana w wielką intrygę boga promieni słonecznych! Apollo wyzywa ją na pojedynek w Grze Wojennej, którego stawką ma być przejęcie jedynego dziecka Familii Hestii!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę nad ranem. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych już w najbliższy wtorek galeria oraz zwiastun, które będzie można znaleźć tutaj.

Dodano: 12.07.2019

[anime] Danmachi II 01: „Bankiet bogów”.

Już 12 lipca o godzinie 24:30 (17:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany premierowy odcinek drugiej serii Danmachi zatytułowany „Bankiet bogów”. „Bell i Hestia powracają! Gdy po wielkiej bitwie z bossem w lochach młody poszukiwacz przygód i jego bogini starają się udowodnić siłę swojej familii, Bell wypełnia zadanie, które ma podnieść jego notowania - jednak w rezultacie zostaje poddany niespodziewanej ocenie...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę nad ranem. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych już w najbliższy wtorek galeria oraz zwiastun, które będzie można znaleźć tutaj.

Dodano: 12.07.2019

[anime] Znana dokładna data premiery drugiej serii!

Pierwszy odcinek sequela Danmachi zadebiutuje już 12 lipca o godzinie 24:30 (17:30 czasu polskiego)! Seria będzie liczyć prawdopodobnie 12 odcinków (wciąż brak oficjalnej informacji). Opening „HELLO to DREAM” wykona Yuka Iguchi, natomiast ending „Sayakana Shukusai” przygotuje sora tob sakana. Zapraszam do komentowania.Seiyuu użyczający głosu nowym postaciom:
- Akeno Watanabe jako Aisha Belka;
- Wakana Kowaka jako Daphne Lauros;
- Ayumi Mano jako Cassandra Illion;
- KENN jako Hyakinthos Clio;
- Ryota Ohsaka jako Apollo;
- Haruka Chisuga jako Sanjouno Haruhime.

Dodano: 07.06.2019

[anime] Anime Danmachi.

Danmachi to anime z gatunku akcja, przygoda, fantasy, isekai studia J.C.Staff oparte na powieści light novel autorstwa Fujino Oumori. Historia toczy się w świecie, w którym bóstwa w poszukiwaniu rozrywki zstąpiły z niebios na ziemię i zamieszkały wśród zwykłych ludzi, zakładając grupy zwane familiami. Do jednej z takich rodzin należy początkujący poszukiwacz przygód, Bell Cranel, którego boską opiekunką jest Hestia. Podczas jednej z wypraw do lochów chłopak zostaje ocalony przez Ais Wallenstein z Familii Loki, w której od razu się zakochuje i przysięga, że urośnie w siłę, by stać się godny jej uwagi...Do tej pory wydane zostały dwie serie - jedna główna oraz jedna poboczna (Sword Oratoria), a także odcinek specjalny oraz film kinowy. Zapowiedziano również kontynuację serii głównej, której premiera przewidziana została na lipiec 2019 roku. Na tę chwilę brak danych co do długości sequela, jednakże prawdopodobnie będzie trwał jeden sezon (12-13 odcinków). Tłumaczenie przygotuje dla Was Oozora z grupy promującej kulturę Dalekiego Wschodu, Twoja Mała Japonia. Nie zapomnijcie wesprzeć projektu darowizną, bym mógł nadal wydawać dla Was regularnie kilka serii anime (wsparcie).

Dodano: 26.04.2019
↑do góry
↑do góry
Szybki dostęp: pierwsza seria, openingi, endingi.
Podobne anime (isekai): Accel World, Arifureta, Danmachi, Full Dive, Genjitsu Shugi Yuusha, Goblin Slayer, Hachinan, Infinite Dendrogram, Kenja no Mago, Kimisen, Log Horizon, Made in Abyss, Mushoku Tensei, No game no life, Overlord, Re:Zero kara Hajimeru Isekai, Sentouin, Hakenshimasu!, Shinchou Yuusha, Solo Leveling, Sword Art Online, Tate no Yuusha no Nariagari, Tensei Shitara Slime Datta Ken.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich udostępnianie. Można je również zablokować w ustawieniach przeglądarki. Więcej w polityce prywatności.
Twoja Mała Japonia to grupa promująca kulturę japońską w Polsce. Naszym celem jest poszerzanie dostępności japońskich anime w ojczystym języku. Podejmujemy się tłumaczenia tylko i wyłącznie serii, które z różnych powodów nie zostały wydane oficjalnie, więc nie jesteśmy konkurencją dla oficjalnych wydawców, a ich uzupełnieniem. Dlatego również serie wydane oficjalnie po polsku są ze strony systematycznie usuwane, jak chociażby Przygody Sindbada. Na stronie pojawiają się tylko i wyłącznie polskie, fanowskie wersje językowe (napisy), by nie działać na szkodę międzynarodowym wydawcom, nie publikujemy wersji angielskich ani bez napisów (rawów). Jeśli mimo tego na stronie został naruszony czyjś dobry interes, prosimy o kontakt oficjalnego przedstawiciela na e-mail podany w dziale Kontakt.